ردکردن این

سیستم طراحی

اگر شما یک طراح و یا تدوین گر حرفه ای هستید، یا به تازگی وارد دنیای جذاب طراحی و ادیت شده اید، به یک سیستم طراحی برای اجرای ایده های خود، نیاز دارد انتخاب یک سیستم مناسب برای انجام فعالیت های یک طراح ممکن است امری کاملا چالش برانگیز و دشوار باشد

 کارهای طراحی از قبیل مدل سازی سه بعدی با نرم افزارهایی مانند 3Ds Max، نرم افزار محبوب Blender یا در زمینه ای دیگری مانند ادیت تصاویر با کمک نرم افزار Photoshop و یا طراح دو بعدی با برنامه Adobe Illustrator کار می کنید، انتخاب یک سیستم مناسب برای هر کدام، نیازمند تحقیق و بررسی تمام قطعات و دیدن نتایج بنچمارک و تست همه سیستم، می باشد. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید سیستم طراحی و یا ادیت ویدیو، به نوع کاربری و نرم افزاری که با آن بیشتر سروکار دارید دقت کنید. 

ما در پی سی کالا با در اختیار داشتن کادری حرفه ای در زمینه اسمبل سیستم طراحی، و آشنایی با تمام برنامه های معروف و مهم طراحی و تدوین، بهترین پیشنهاد را با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید به شما ارائه خواهند دارد. به هر حال با اینکه پیشنهاد ما این است که با کارشناس هنگام خرید کامپیوتر طراحی مشورت کنید، بهتر است به چند نکته هنگام انتخاب قطعات توجه داشته باشید

سیستم طراحی | پی سی کالا

پردازنده یا کارت گرافیک، کدام یک؟

در اینکه کدام قطعه در اولویت قرار دارد، کاملا به نرم افزار شما بستگی دارد. بیشتر نرم افزارهای طراحی سه بعدی، به پردازنده ای با قدرت پردازش چند هسته ای قدرتمند نیاز دارند، تا یک کارت گرافیک قوی. این موضوع در نرم افزار Adobe Illustrator نیز صدق می کند. اگر یک تدوینگر هستید، باز هم انتخاب یک پردازنده (CPU) در اولویت است. اما آیا کارت به گرافیک نیازی نیست؟ در مورد کارت گرافیک، با توجه به اینکه یک قطعه گران قیمتی است، بهتر است کمی حرفه ای تر عمل شود. 

صد البته که داشتن یک کارت گرافیک قدرتمند می تواند عملکرد کلی کار با نرم افزارهای سه بعدی را افزایش دهد اما دقت داشته باشید که کارت گرافیک، در نرم افزارهای سه بعدی بیشتر برای رندر (چه به صورت همزمان Real-time و چه به صورت رندر نهایی) خود را نشان میدهد. هرچند نرم افزارهایی هستند که با کمک تراشه گرافیکی سرعت کار با نرم افزار نیز افزایش پیدا می کنند. به ویژه وقتی کارت گرافیک های انویدیا با در اختیار داشتن هسته های CUDA می توانند در نرم افزارها و قرار دادن بخش پردازشی روی کارت گرافیک سرعت و نرم بودن محیط کار را افزایش بدهید.
قطعاتی مانند حافظه رم 8 گیگابایت به بالا) و حافظه ذخیره سازی M.2 SSD NVMe نیز در مدل های انتخاب قرار گیرند. سایر قطعات مانند منبع تغذیه و مدل مادربرد صرفا به پیشنهادهای ما در پی سی کالا بسنده کنید.
به طور کلی اگر قصد خرید سیستم طراحی را در سر دارید و از اطلاعات کافی برخوردار نیستید، هیچ نگران نباشد، ما در پی سی کالا با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، بهترین پیشنهاد را به شما خواهیم داد.