ردکردن این

سیستم اداری

اگر قصد خرید سیستم اداری هستید و برای شروع کار خود، مدل های خوش قیمت با عملکرد مناسب دارید، جای درستی را انتخاب کرده اید.اگر بخواهیم یک سیستمی را خریداری کنیم بهتر است ابتدا بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته ایم را با یک کارشناس در میان بگذاریم، تا با توجه به بودجه، بهترین قطعات را برای شما جمع آوری کند و سیستم خوب با عملکرد عالی (نسبت به بودجه) را برای شما به ارمغان بیاورند.

 اما به طور کلی سیستم اداری می بایست چه نوع قطعاتی را در بر داشته باشد؟ آیا خرید یک سیستم ارزان برای انجام امور اداری کافی است؟ یا بهتر است نوع کاربری را ابتدا در نظر گرفته و بعد اقدام به تهیه سیستم کرد؟ ما در پی سی کالا، به با در اختیار داشتن کارشناسانی حرفه ای در زمینه های مختلف آماده ارائه راهنمایی حرفه ای به شما هستیم. 

در ادامه می توانید اولویت خرید قطعات یک سیستم اداری را مشاهده کنید.

سیستم اداری | پی سی کالا

کدام قطعه در یک سیستم اداری در اولویت اول قرار دارد؟

همانطور که گفته شد،برای تهیه سیستم اداری نیازی به سرمایه گذاری بالا برای کامپیوتر نیست و داشتن قطعات میان رده و یا حتی پایین رده برای انجام فعالیت های سبک کفایت می کند. اما به هرحال بهتر است به این نکات نیز دقت داشته باشید. برای خرید سیستم اداری به هیچ وجه به سمت مینی کیس ها نروید. کیس هایی در بازار هستند که از ابعاد بسیار کوچک بهره می برند و به احتمال زیاد آنها را در بانکها و ادارات دولتی این نوع سیستم ها را مشاهده کرده اید. بزرگترین مشکل این نوع سیستم ها، دست دوم بودن و قدیمی بودن قطعات است. این کیس ها فاقد گارانتی بوده و از قدرت بسیار پایینی نیز برخوردار هستند و ما در پی سی کالا به هیچ عنوان این مدل ها که اغلب از شرکت HP و یا Dell هستند، را پیشنهاد نمی کنیم.
در مورد اولویت قطعات، در یک سیستم اداری بهتر است همه قطعات به یک اندازه بهینه باشند. پردازنده ای انتخاب کنید که دارای تراشه گرافیکی (APU) مجتمع باشد. پردازنده های اینتل نسل 11 و 12 در سری Core i3 می تواند گزینه های بسیار خوبی باشند. همچنین از تیم قرمز مدلهایی وجود دارند که در انتهای نام آنها حرف G، دیده می شود. این سری از پردازنده های AMD دارای تراشه گرافیکی مجتمع هستند. دلیل اینکه می گوییم از تراشه گرافیکی مجتمع استفاده شود، قیمت تمام شده یک سیستم اداری است. با توجه به اینکه گرانترین قطعه در بین قطعات کارت گرافیک است، به همین دلیل از نوع تراشه ها پیشنهاد می شود. به راحتی با این نوع تراشه های گرافیکی، می توانید کارهای اداری خود را انجام دهید. پس پردازنده با تراشه گرافیکی مجتمع را در اولویت خرید خود قرار دهید.
قطعاتی مانند حافظه رم نیز بهتر است از 8 گیگابایت به بالا از نوع DDR4 با باس فرکانس 3200 مگاهرتز انتخاب شود. در کنار حافظه رم، حافظه ذخیره سازی نیز از نوع SSD و در کنار آن یک هارد دیسک HDD برای فایل های آرشیوی استفاده شود. سایر قطعات نیز مانند مادربرد، منبع تغذیه و کیس، نیز مدل های میان رده انتخاب شود. با تمام این اوصاف پیشنهاد ما این است که با یک کارشناس مشورت کنید. پی سی کلا با بیش از دو دهه سابقه در زمینه اسمبل کردن قطعات، بهترین پیشنهاد را با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید، به شما پیشنهاد می کند.